Az olajos masszázs szerves része az ayurvéda gyógyításnak, s legalább olyan fontos szerepe van a kezelések során, mint maguknak a speciális masszázstechnikáknak. A gyógyászati rituálé célja az egészség megőrzése, a testi-lelki harmónia elérése, a szervezet energia-áramlásának kiegyensúlyozása, a szövetek anyagcseréjének normalizálása, a stressz oldása. Javítja az immunrendszert, élénkíti az idegműködést és serkenti a vérkeringést. A masszázs fizikai és pszichés módon is hat: egyrészt fokozza a test hőjét, élénkít és tisztít, elősegíti a méreganyagok kiürülését a testből, másrészt az érintés pszichés módon befolyásolja az idegrendszert és a hormonháztartást.
AZ AYURVEDIKUS OLAJOK
A terapeuta két szempontot vesz figyelembe az olaj kiválasztása alkalmával: egyrészről a testalkatot (dosa), másrészről olyan olajat használ a kezeléshez, amely összetételével hozzájárul a fölborult energia-egyensúly helyreállításához. A masszázsokhoz használt olajok kétfélék lehetnek: natúr növényi olajok, illetve „thailam”-nak nevezett gyógyolajok, amelyeknek elkészítéséhez akár ötvenféle különböző gyógynövényt is felhasználhatnak. A különféle gyógyfüvek főzetével dúsított olajokhoz bázisolajként legtöbbször szezámolajat használnak.
Autentikus masszázsolajainkat elsősorban a minőségi masszázzsal foglalkozó masszőröknek ajánljuk. Részletes információ az olajakról itt>>> olvasható:
Masszázsainkat az indiai Ayurvéda orvos, dr. K.K. SAhajahan, Ayurvedikus
vaidya (India, Kerala), az Indiai Alternatív Orvosi Kamara tagja
végzi,

Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése